Den chytrých aut 20. 5. 2023

Tradiční akce Den chytrých aut se uskutečnila v sobotu 25. května 2023 v Milovicích, na které jsme přivítali zájemce a nadšence nových technologií. V letošním roce jarní sezóny jsme představili osm stanovišť s jedenácti praktickými ukázkami, zapůjčili elektromobily BMW i7 a Mercedes EQS a vše představili zájemcům z technických univerzit a odborníkům z relevantních odvětví. Není se čemu divit, že tato akce se stala pro Valeo i technicky zaměřenou komunitu každoroční tradicí. 

Den chytrých aut se konal na polygonu v Milovicích s tím, že na Runwayi byla umístěna čtyři stanoviště s šesti praktickými ukázkami, a na TestTracku čtyři stanoviště s pěti praktickými ukázkami. Naši kolegové na stanovištích vysvětlili principy technologií autonomního řízení nebo brždění, návštěvníci si mohli prohlédnout HVAC “mock-up” přivezený z Francie, prohlédnout si SmartBar v BMW i7 nebo také Mercedesu EQS. Mimo jiné se návštěvníci dozvěděli, že Mercedes EQS je vybaven Valeo HVACem a v pohonu najdeme oba elektromotory pohonu, inverter a reducer. 

Každý návštěvník si mohl prohlédnout technologie jako koncept satelitního senzoru, MRM funkce, Drive by wire, Blind spot detection, ViL, ukázky NCAP týmu, Laser scanner (Scala), koncept THS a Driving monitory system spolu se Smart Barem.

Všichni návštěvníci mohli vidět, jak se vyvíjí software, tvoří hardware i testovací scénář a v neposlední řadě, jak se pracuje s auty, senzory, radary, lasery či kamerami. Technologie byly nejen vidět, ale některé z nich si návštěvníci vyzkoušeli přímo ze sedla spolujezdce.