Valeo Tech Day 8. 9. 2016

Událost, která se koná dvakrát do roka, se se svou pravidelností uskutečnila i 8. září 2016. Den chytrých aut se na podzim povedl více než na jedničku. Začínající září zazářilo stejně, jako se slibovalo na plakátech. Chytré systémy firmy Valeo se celý den testovaly na okruhu v Milovicích. Až 92 automobilových nadšenců si vyzkoušelo technologie, které na ně budou čekat za pár let v běžném provozu. Někteří se báli, někteří počítačům v autech nevěřili, ale úplně nejvíce účastníků se pobavilo. Zábavu si užili v přítomnosti vývojových špiček, které se podílejí na vývoji chytrých aut a tím pádem i na jejich dni!

Na 8 stanovištích se v 16 skupinkách účastníci nabažili informačně i zážitkově.
Prezentovaly se technologie jako:
Park4U – systém, který dokáže za řidiče zaparkovat
Park4U remote – parkuje bez řidiče pomocí chytrého telefonu
SVS – Surround View Systém – monitoruje okolí auta, kam řidič nevidí
Inteligentní kamery – rozpoznávání dopravních značek a překážek
AEB – Autonomous Emergency Braking – systém, který zabrzdí za řidiče, pokud to nestihne
OZA – Operation Zone Assistant – autonomně řídí vůz v zúženém prostoru
LCA – Lane Change Assistant – systém, který řidiče upozorní na vozidlo v mrtvém bodu
Blind Spot Intervention – systém, který zasáhne, pokud si řidič při přejíždění nevšiml auta v mrtvém bodě

Nadšenci dostali jak odborné know-how o chytrých autech, tak i něco na zub. Prezentovaly se i další části aut, kterými se mohou pochlubit další Valeo závody v České republice. Příchozí si mohli tedy prohlédnout například klimatizaci ve své plné vypreparované kráse. Nechyběly ani kontrolní panely, které se vyvíjejí i vyrábějí právě v tuzemsku a vyvážejí se do celého světa.
Pokud i Vy nadšeně fandíte automatizaci aut, nebo i Vás zajímá, jak to všechno funguje, rozhodně nelitujte své nepřítomnosti. Akce se koná dvakrát ročně a jarní ročník na nové registrace stále čeká. Tak neváhejte nám dát o svém zájmu vědět.