Den chytrých aut 23. 11. 2023

Ve čtvrtek 23. 11. 2023 se Valeo vývojové centrum Praha otevřelo široké veřejnosti a přivítalo návštěvníky, zájemce a nadšence nových technologií na podzimním ročníku akce Den chytrých aut. Představili jsme deset stanovišť s dvanácti praktickými ukázkami a vše představili zájemcům z technických univerzit a odborníkům z relevantních odvětví. Není se čemu divit, že tato akce se stala pro Valeo i technicky zaměřenou komunitu každoroční tradicí. 

 Do prohlídky této akce se zařadily také nové budovy pražského vývojového centra, byly prezentované technologie od již běžných až po méně známé. Návštěvníci si mohli prohlédnout v praxi driving monitoring kameru, trunk opening na ultrazvuku, vývoj rain-light senzorů, NCAP testování, které tvoří základ pro hodnocení bezpečnosti nových aut a v neposlední řadě také práci a vývoj našeho AI oddělení.     

V nových prostorách areálu budov byly představené zejména venkovní stanoviště, a návštěvníci si mohli ze sedla spolujezdce vyzkoušet autonomní parkování auta mezi dvě vozidla, byly jim představeny moderní informační systémy a detekce mrtvého bodu na vozidlech spadající pod “Commercial Vehicles”, a to na vozidle Tatra a dodávka Craftr. Mohli navštívit náš Valeo autobus, ve kterém mohli vidět, jak funguje a vývoj Laser Scala nebo vidět ViL – Vehicle in the Loop. To je ukázka aplikace testování reálného vozidla ve virtuálním prostředí. Vostrexx testovaci bench generuje obraz z kamer a signály ultrazvukových senzorů a posílá je do ECU pro parkovací systém a zároveň čte zpět odometrii. Nechyběla ani ukázka zbrusu nové laboratoře na vývoj elektrických kompresorů a klimatizačních jednotek do aut.

 Počasí nám sice příliš nepřálo, ale odpoledne nabité ukázkami, přednáškami i technickými diskuzemi toto nevlídné počasí vynahradilo. Vše se povedlo a my se těšíme na další ročníky v budoucnu.