Den chytrých aut 1. a 2. 6. 2022

Na Den dětí a den poté se pražské vývojové centrum Valeo otevřelo široké veřejnosti. Na programu však figurovaly více technologie pro starší a pokročilé, než dětský program i když na svátek našich drobků.

Dva roky se akce nemohla konat. Hlad po technologiích a jejich představeních se projevoval na obou stranách. Představilo se 12 stanovišť. Poprvé v historii Dne chytrých aut se do prohlídek zařadily i nové budovy pražského centra. Ukázaly se technologie od již zaběhnutých až po méně známé, jako je vývoj předních detekčních kamer, aplikace ultrazvuků, budoucnost vývoje radarů i nový typ virtuálně-reálného testování.

Novinky se příchozí dozvěděli i z oblasti ovládacích panelů, oddělení, které ukázalo skvost představený světu jen pár dní před Dnem chytrých aut. Na druhé budově pak návštěvníci viděli tahouna autonomních funkcí: dvě nejnovější laserové technologie. Nechyběla ani ukázka zbrusu nové laboratoře na vývoj elektrických kompresorů a klimatizačních jednotek do aut.

Návštěvníci se měli možnost dozvědět i o nové expandující oblasti trhu pro pražské Valeo, a to je vývoj pro nákladní vozy a autobusy. Pro zajímavost se objevilo i stanoviště s ukázkami z oficiálního NCAP testování, které tvoří základ pro hodnocení bezpečnosti nových aut.
Odpoledne nabité ukázkami, přednáškami i technickými diskuzemi se povedlo a my se těšíme na další ročníky v budoucnu.