Valeo Tech Day 24. 5. 2016

V úterý 24. května se na našem testovacím polygonu v Milovicích nedaleko od Prahy konala další z našich úspěšných akcí tentokrát pod názvem Den chytrých aut. Ti, se kterými jsme se na akci potkali, měli exkluzivní možnost seznámit se s jednotlivými technologiemi, které Valeo vyvíjí, vyzkoušet si je v praxi a dozvědět se mnoho dalšího od špičkových vývojářů v oboru automotive.

A že vás přišlo opravdu hodně. Potkali jsme se s 90-ti zvídavými návštěvníky během dopoledního a odpoledního programu. Naši zaměstnanci seznamovali příchozí s jednotlivými technologiemi přímo na vozech, na kterých se tyto technologie testují a vyvíjejí. Představili jsme vám tyto technologie:

Park4U – systém, který za vás dokáže zaparkovat
SVS – Surround View Systém – monitoruje okolí auta, kam řidič nevidí
Inteligentní kamery – rozpoznávání dopravních značek a překážek
AEB – Autonomous Emergency Braking – systém, který zabrzdí za vás, když vy to nestihnete
OZA – Operation Zone Assistant – autonomně řídí vůz v zúženém prostoru
LCA – Lane Change Assistant – systém, který vás upozorní na vozidlo v mrtvém bodu

Mimo jiné se na akci také prezentoval tým studentů z Fakulty strojní ČVUT v Praze se svým vozem formulového typu v rámci projektu Formula Student. Úkolem je navrhnout vůz, který co nejlépe splňuje zadané požadavky a projde testovacími závody. Že jsou závody skvělá věc dokazuje fakt, že v současné době v seriálu Formula Student soutěží více než 500 univerzitních týmů z celého světa.

I přesto, že jsme se snažili vše naplánovat do nejmenších detailů a zajistit návštěvníkům neopakovatelný zážitek, poručit větru a dešti neumíme. Odpolední program nám sice nabourala bouřka, ale ani to naše vozy nezastavilo, prezentovali jsme naše technologie dál a vše s elegancí zvládli.

Podle ohlasů a našich osobních pocitů můžeme říci, že se akce Den chytrých aut vydařil. Pokud jste se s námi nestihli potkat, nezoufejte. Akci budeme na začátku září zase opakovat a přichystáme pro vás nejnovější high-tech produkty automobilů budoucnosti.