Den chytrých aut 21. a 22. 4. 2017

Letos návštěvníky Dne chytrých aut čekala nejedna novinka. Pro velký zájem z minulých ročníků jsme akci tentokrát poprvé prodloužili na celé dva dny. Aby se na chytrá auta a nejnovější prototypové technologie podíval co největší počet zájemců, vyčlenili jsme na to celý pátek, a dokonce i celou sobotu.
Přijeli se podívat zájemci všech věkových kategorií, od malých slibných inženýrů, až po zkušené a časem prověřené experty technických oborů. I přes nepřízeň počasí, které přichystalo skoro zimní teploty, jsme zajistili návštěvníkům co největší komfort, legraci a pohodu.

Návštěvníci se na začátku každého vybraného bloku (dopoledního nebo odpoledního) nejdřív rozdělili do osmi barevných skupin s jedním Valeo vedoucím. Ty se pak rozptýlily po stanovištích s technologiemi. Každá zastávka trvala 20 minut, při které si účastníci vyslechli zajímavosti a základní specifikace jednotlivých technologií, a poté si je mohli i vyzkoušet na reálných autech. Nechyběly ani přestávky na kávu či zahřátí v hlavní budově polygonu. Na stanovištích jsme předváděli následující technologie:

✓ OZA – Operation Zone Assistant – asistenční funkce pro řízení ve zúženém prostoru
✓ AEB – Autonomous Emergency Braking – systém, který zabrzdí za vás, když vy to nestihnete
✓ CTA – Cross Traffic Alert – nástroj, který vás varuje před možným nebezpečím při couvání
✓ BSD – Blind Spot Detection – systém, který vás upozorní na vozidlo v mrtvém bodu
✓ P4U – Park For You – systém, který za vás dokáže zaparkovat
✓ SVS – Surround View System – monitoruje okolí auta, kam řidič nevidí
✓ Inteligentní kamery – rozpoznávání dopravních značek a překážek
✓ e-Mirror – nahrazení zpětných zrcátek kamerovým systémem

Věříme, že se všem účastníkům den s chytrými auty i námi líbil. My jsme si to společně užili a těšíme se na další pokračování v říjnu!